
Helikassett on lame kastitaoline seade, mida kasutatakse heli salvestamiseks ja taasesitamiseks ja mille sees on magnetlint. Helikassett salvestab helisignaali lindile. CD on optiline ketas, mida kasutatakse andmekandjana teabe salvestamiseks. Vinüülplaadid on kettakujulised helikandjad, mis salvestavad analooghelisignaalid spiraalsesse soonesse. Peamine erinevus CD- ja vinüülplaatide vahel seisneb nende salvestusmeetodis. CD-d salvestavad heli digitaalselt, samas kui vinüülplaadid salvestavad analoogseid helisignaale. Heli iseloomustatakse erinevate parameetrite, näiteks sageduse, amplituudi ja heliintensiivsusega. Helilaine sagedus määrab selle kõrguse, samas kui amplituud mõõdab laine helitugevust.
Heli on iga filmi oluline aspekt. See mängib olulist rolli, et luua publikule kaasahaarav ja kaasahaarav kogemus. Heli kasutatakse filmi emotsionaalse mõju suurendamiseks, loole sügavuse ja rikkuse lisamiseks ning ruumi ja atmosfääri loomiseks.
Heli kasutamine filmides võib jagada kolme põhikategooriasse: dialoog, muusika ja heliefektid.
Dialoog on ehk kõige ilmsem heli kasutamine filmides. See viitab ekraanil esinevate tegelaste kõnekeelele. Dialoogi kasutatakse teabe edastamiseks, süžee edasiarendamiseks ning tegelaste isiksuse ja motiivide paljastamiseks. Hea dialoog võib filmi teha või rikkuda, sest see on oluline, et publik saaks tegelastest aru ja saaks nendega sidet luua.
Muusika on teine oluline aspekt filmi helis. Seda võib kasutada stseeni meeleolu ja tooni loomiseks, hetke emotsionaalse mõju suurendamiseks või ootuse või pinge tekitamiseks. Muusikat kasutatakse sageli tegevusjooniste või romantiliste stseenide saateks, kuid seda võib kasutada ka eelaimuse või pinge tekitamiseks.

Ma lõin selle faili audacity abil. Võtsin heliriba üheksakümnendatest. Võtsin välja suurema osa mürast, keerasin helitugevust üles. Lisasin ka laulu ja rongiheli taustaks